Portál ISTP.sk prekonáva miliónovú návštevnosť, najväčšiu šancu zamestnať sa máte ako operátor, vodič alebo kuchár

Hľadám prácu

Mesiac január bol z pohľadu portálu ISTP rekordný. Prvýkrát bola pokorená hranica 1 milión v počte návštev (1 068 617 návštev). ISTP navštívilo 327 080 jedinečných používateľov, ktorí si zobrazili celkovo 6 526 660 stránok (6,11 stránok na jednu návštevu) a strávili v ISTP priemerne 5 minút a 19 sekúnd. V mesiaci február bola situácia podobná, návštevnosť sa opäť prehupla cez miliónovú hranicu. Ďakujeme veľmi pekne za prejavenú dôveru, sme radi, že ste navštívili stránky nášho portálu a veríme, že sa nám podarí udržať si vašu priazeň a naďalej byť vaším sprievodcom na trhu práce :)

ISTP najviac navštevujú ľudia vo veku od 25 do 34 rokov, 65 % návštevníkov sú ženy. Zo zahraničných krajín bola najvyššia návštevnosť zaznamenaná z Írska, USA a Českej republiky. Z nástrojov ISTP je najviac využívaný nástroj Voľné pracovné miesta na vyhľadávanie pracovných ponúk a zamestnávateľov, navštevovanou stránkou je tiež hlavné konto registrovaného používateľa, nasledujú nástroje Kurzy a Kartotéka zamestnaní.

Pracovný život v priebehu mesiaca marec výrazne ovplyvnila situácia ohľadne koronavírusu. Návštevnosť portálu ISTP klesla približne o 40 % i počet inzerovaných pracovných ponúk klesol približne o 1 500, nárast bol ale zaznamenaný v pracovnej oblasti obchod a pri ponukách na pracovný pomer na určitú dobu alebo kratší pracovný čas.

Najvyšší počet voľných pracovných miest z pohľadu zamestnaní

Na portáli ISTP nájdete aktuálne viac ako 16 000 inzerátov pracovných ponúk, ktoré boli vytvorené elektronicky cez ISTP alebo nahlásené na úradoch PSVR (ide o viac ako 80 000 voľných pracovných miest). ISTP je tak aktuálne lídrom v počte ponúkaných pracovných inzerátov na slovenskom internetovom trhu práce. Najvyšší počet voľných pracovných miest je evidovaný v týchto zamestnaniach:

  1. Montážny pracovník (operátor) v strojárskej výrobe

  2. Vodič kamiónu

  3. Kuchár (okrem šéfkuchára)

  4. Zvárač kovov

  5. Murár

  6. Operátor vysokozdvižného vozíka

  7. Pracovník v sklade (skladník)

  8. Čašník, servírka

  9. Pomocný pracovník v strojárskej (automobilovej) výrobe

  10. Operátor stroja na výrobu výrobkov z plastov

Štatistiky inzerátov nájdete na tejto stránke.
Pripravil Pavol Hudec - TREXIMA Bratislava, spol. s r.o.

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie