Učitelia majú opäť možnosť rozvíjať sa prostredníctvom mentoringu

Spravodajstvo
Bratislava 10. marca (TASR) - Nezisková organizácia Leaf otvára deviaty ročník Individuálneho rozvojového programu učiteľa (IRPU). Mentoringovo-koučingový program je určený pre učiteľov gymnázií, stredných škôl a druhého stupňa základných škôl, ktorí majú záujem rásť po profesionálnej aj osobnostnej stránke. TASR o tom informoval Martin Procházka z organizácie Leaf.
      
Priblížil, že individuálny rozvojový program učiteľa sa realizuje priamo v triede učiteľa s jeho žiakmi. "Mentor je odborníkom z praxe a nie je tam preto, aby bezducho kritizoval či rozdával rady, ale aby formou dobre položených otázok pomohol učiteľovi nájsť nové riešenia a pracovať na cieľoch, ktoré si na začiatku sám stanoví," uviedol Procházka.
      
Stretnutia s mentorom sa uskutočňujú približne raz za dva týždne, počas ôsmich mesiacov trvania programu. Mentor navštevuje vyučovacie hodiny, do ich priebehu ale nezasahuje, iba ich pozoruje a následne ich spolu s učiteľom rozoberá z didaktického aj osobnostného hľadiska. Program je možné absolvovať bez ohľadu na mesto, v ktorom učiteľ pôsobí. Stretnutia s mentorom prebiehajú buď osobne alebo prostredníctvom online komunikácie.
      
Program IRPU absolvovalo už viac ako 200 učiteľov z rôznych častí Slovenska. Prihlásiť sa je možné do 30. marca 2020 na stránke www.irpu.leaf.sk.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie