Malí farmári môžu na začatie podnikania získať 15.000 eur

Spravodajstvo
Bratislava 28. februára (TASR) – Malí farmári môžu na začatie podnikania získať príspevok 15.000 eur. Informoval o tom Daniel Hrežík z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR. Agrorezort vyčlenil na výzvu celkom 4,92 milióna eur.
      
Podporu môže získať malý poľnohospodársky podnik na rozvoj jeho podnikateľskej činnosti, spojenej s realizáciou podnikateľského plánu v oblasti živočíšnej a špecializovanej rastlinnej výroby. Každý žiadateľ musí preukázať svoju existenciu a činnosť v poľnohospodárskej prvovýrobe najmenej 24 mesiacov pred podaním žiadosti o nenávratný finančný príspevok (NFP).
      
"Vykonávanie poľnohospodárskej činnosti za obdobie minimálne 24 mesiacov pred dátumom podania žiadosti bude overené na základe žiadostí o priamu podporu žiadateľa za roky 2018 a 2019 na sekcii priamych podpôr PPA alebo zvierat v rokoch 2018 a 2019, na základe evidencie zvierat žiadateľa v Centrálnej evidencii hospodárskych zvierat, respektíve v obdobnej evidencii," vysvetlil generálny riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Juraj Kožuch.
      
PPA sumu 15.000 eur vyplatí na jeden malý poľnohospodársky podnik vo forme dvoch splátok. Prvá polovica podpory sa vypláca po podpise zmluvy o poskytnutí NFP a 50 % po správnej realizácii podnikateľského plánu.
      
Výzva na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok z Programu rozvoja vidieka na roky 2014 až 2020 je otvorená od 25. februára do 30. júna 2020. Samotné žiadostí sa budú podávať od 15. júna do 30. júna 2020 na PPA.
      
Kritériá pre výber projektov, všeobecné podmienky pre poskytnutie príspevku, ako aj forma a spôsob preukázania plnenia kritérií a podmienok sú podrobne popísané vo výzve zverejnenej na webovom sídle PPA www.apa.sk.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie