RTVS štartuje súťaž pre základné školy na Slovensku

Spravodajstvo
Bratislava 24. februára (TASR) - Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) štartuje novú zábavnú súťaž s názvom Naj škola. Prihlásiť sa do nej môžu základné školy zo všetkých okresov na Slovensku. TASR o tom informovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.
      
Súčasťou súťaže majú byť fyzikálne a chemické pokusy, ako aj zaujímavé informácie o regiónoch. "Naj škola ukáže, že učiť sa dá s humorom, ľahkosťou a že mať vedomosti je skvelá vec. Spoznáme nárečia, kuchyňu, významné osobnosti, záhady a tajomstvá daných regiónov. A víťazná škola si odnesie nemalé finančné prostriedky," avizuje šéfdramaturg detskej tvorby RTVS Vladimír Balko.
      
Súťaž je rozdelená na niekoľko fáz. Prvá, náborová, potrvá do 13. marca. V tomto termíne sa môžu školy registrovať na stránke www.najskola.sk. Následne bude prebiehať hlasovanie a škola s najväčším počtom hlasov z každého okresu sa dostane do televíznej súťaže.
      
Od septembra sa v 24 častiach proti sebe postaví vždy jedna škola zo západoslovenského, stredoslovenského a východoslovenského regiónu s najväčším počtom hlasov. "V januári budúceho roka bude štvrťfinále, semifinále a súťaž vyvrcholí v júni 2021," priblížila Rusnáková. RTVS začne s vysielaním 24 súťažných častí v septembri tohto roka. Diváci novú šou Naj škola uvidia v sobotu predpoludním na televíznej Jednotke.
Zdroj, foto: TASR  

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie