IT firmy sa spojili, aby v sektore ponúkli pomaturitné vzdelávanie

Spravodajstvo
Košice 21. februára (TASR) – Zaplniť voľné miesta odborníkov v IT sektore má pomôcť Košická akadémia softvérového vývoja, ktorá vznikla ako forma pomaturitného vzdelávania. Pri jej založení sa spojili štyri IT spoločnosti pôsobiace v Košiciach - FPT, GlobalLogic, T-Systems Slovakia a Visma. V spolupráci so Súkromnou strednou odbornou školou (SOŠ) na Dneperskej ulici vytvorili vzdelávanie, ktoré je úzko prepojené na prax.
      
Trojročné pomaturitné štúdium na akadémii sa zameriava na softvérový vývoj. Študenti venujú polovicu štúdia učením sa rôznych programovacích jazykov a druhú polovicu priamo na projektoch v zapojených spoločnostiach.
      
"Vychádzame zo skúseností, ktoré naša škola s podobnou formou vzdelávania má. Výučbový proces bude zabezpečený odborníkmi z firiem a prostredníctvom našich učiteľov," informoval v piatok Dušan Bosák, riaditeľ Súkromnej SOŠ Dneperská, na ktorej bude prebiehať výučba. Záujemcovia o štúdium sa môžu prihlásiť na stránke www.kosickaakademia.sk najneskôr do konca mája tohto roku.
      
"Východ Slovenska ide opäť príkladom, že sa pre dobrú vec dokážu spojiť spoločnosti, ktoré si inak navzájom konkurujú na pracovnom trhu," uviedol v piatok Pavol Miroššay, výkonný riaditeľ združenia Košice IT Valley.
      
Absolventi sa nemusia obávať o uplatnenie. V klastri IT Valley je momentálne otvorených viac ako 100 pracovných pozícií, ktoré si vyžadujú znalosť programovania.
      
"Máme skvelé pracovné príležitosti pre talentovaných študentov a dnes im ponúkame rýchle a kvalitné vzdelanie, ktoré je priamo prepojené na prax. Chceme, aby ostali doma, aby neuvažovali nad odchodom do zahraničia či na západ krajiny," uviedol Juraj Girman, predseda Správnej rady IT Valley a predstaviteľ spoločnosti T-Systems Slovakia.
      
Štefan Lacko zo spoločnosti GlobalLogic vidí mnoho príležitostí pre absolventov aj v súvislosti s finančným ohodnotením. "Práca na medzinárodných projektoch prináša absolventom veľmi zaujímavé finančné ohodnotenie. Tí najlepší môžu dostať pracovnú ponuku už počas štúdia," skonštatoval.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie