Miera evidovanej nezamestnanosti dosiahla v januári 4,98 %

Spravodajstvo
Bratislava 20. februára (TASR) - Miera evidovanej nezamestnanosti dosiahla v januári tohto roka 4,98 %. Medziročne tak klesla o 0,28 percentuálneho bodu (p. b.). Informovalo o tom vo štvrtok Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) SR.
      
Oproti decembru vzrástla nezamestnanosť o 0,06 p. b. Disponibilných uchádzačov o zamestnanie bolo medziročne menej o 4,95 %, ich počet klesol na 137.087 osôb.
      
Miera nezamestnanosti vypočítaná z celkového poctu uchádzačov dosiahla v januári podľa ÚPSVR 6,13 %. Medziročne poklesla o 0,29 p. b. Celkový počet uchádzačov sa znížil o 4,21 % na 168.757 osôb.
      
Z regionálneho pohľadu najvyššiu mieru evidovanej nezamestnanosti v prvom mesiaci roka zaznamenal Prešovský kraj, a to 8,29 %. Nezamestnanosť nad slovenským priemerom mal ešte Banskobystrický kraj s 6,67 % a Košický kraj s 7,67 %. Najnižšia bola v Trnavskom kraji, kde dosiahla 2,68 %.
      
Najvyššia miera evidovanej nezamestnanosti z jednotlivých okresov bola v okrese Kežmarok (15,43 %). Naopak, najnižšiu dosiahol okres Nitra (1,92 %).
      
Ku koncu januára 2020 evidovali úrady práce na Slovensku 90.894 voľných pracovných miest. Najviac ich bolo v Bratislavskom kraji, a to 26.968 miest. Najmenej voľných miest bolo naopak v Košickom kraji, len 5108.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie