Rozšírenie novobanského závodu má priniesť približne 175 nových miest

Spravodajstvo
Nová Baňa 12. februára (TASR) - Novobanský závod Tristone Flowtech Slovakia, ktorý sa zaoberá výrobou plastových súčiastok v automobilovom priemysle, plánuje rozšíriť svoj výrobný areál. Podľa zámeru, ktorý spoločnosť predložila na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA), by malo rozšírenie prevádzky priniesť približne 175 nových pracovných miest.
      
Investičný zámer rieši vybudovanie skladu vstupných produktov a haly so skladovo-výrobnou funkciou v už existujúcej prevádzke spoločnosti, vybudovanie 96 nových parkovacích miest pre zamestnancov, ktoré nahradia existujúce parkovacie miesta, a tiež dobudovanie nového vjazdu pre nákladné automobily. Taktiež pribudne pri výjazde z areálu nová vrátnica.
      
"V prístavku výrobnej haly budú inštalované zariadenia na výrobu plastových súčiastok automobilov – vstrekolis. Celkovo bude inštalovaných 15 nových zariadení, pričom existujúce zariadenia zostanú naďalej v prevádzke," uvádza spoločnosť v predkladanom zámere s tým, že tam bude situovaných aj šesť montážnych pracovísk. Nová výrobná hala bude mať rozlohu približne 2000 štvorcových metrov.
      
V prevádzke spoločnosti Tristone Flowtech v súčasnosti pracuje približne 103 zamestnancov, pričom počet pracovných síl pracujúcich v pôvodnej prevádzke zostane nezmenený. Vďaka rozšíreniu vznikne v spoločnosti ďalších 175 pracovných miest v troch zmenách.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie