Posudzovanie nároku na rodičovský príspevok patrí do pôsobnosti úradov práce

Spravodajstvo
Bratislava 14. januára (TASR) - V súvislosti so zvýšením rodičovského príspevku od januára 2020, zaznamenáva v týchto dňoch Sociálna poisťovňa zvýšený počet žiadostí o vystavenie potvrdenia o poberaní dávky materské. Takéto potvrdenie je potrebné doložiť k žiadosti o rodičovský príspevok. Poisťovňa upozorňuje, že vystaviť ho možno až po ukončení poberania dávky materské, resp. po zániku nároku na túto dávku.
      
"Posudzovanie nároku na rodičovský príspevok patrí do pôsobnosti úradov práce, sociálnych vecí a rodiny, nepriznáva ani nevypláca ho Sociálna poisťovňa, všetky otázky o samotnom rodičovskom príspevku je preto potrebné adresovať príslušnému úradu," informuje hovorca poisťovne Peter Višváder.
      
Čo sa týka potvrdení vystavovaných Sociálnou poisťovňou, na požiadanie ich po zániku nároku na materské vystaví ktorákoľvek pobočka poisťovne na počkanie. Pre účely nároku na rodičovský príspevok nie je možné takéto potvrdenie vystaviť skôr.
      
O potvrdenie možno požiadať tiež telefonicky alebo e-mailom, v takom prípade bude potvrdenie odoslané poštou na adresu žiadateľa. Kontakty na pobočky Sociálnej poisťovne sú zverejnené na webovej stránke www.socpoist.sk.
Zdroj, foto: TASR  

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie