Rezort školstva vyhlásil výzvu na financovanie práce s mládežou

Spravodajstvo
 Bratislava 9. januára (TASR) – Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR vyhlásilo výzvu na financovanie práce s mládežou. Informuje o tom rezort školstva na svojej internetovej stránke.
      
Cieľom je podpora klientsky orientovaných organizácií v oblasti informačných a poradenských služieb mladým, ktoré poskytujú na regionálnej alebo celoštátnej úrovni. Výzva je súčasťou dotačnej schémy MŠVVaŠ SR Programy pre mládež na roky 2014 - 2020. Jej cieľmi sú napríklad zvýšiť kompetencie mladých ľudí pri príprave na ich spoločenský a pracovný život či posilniť ich postavenie v spoločnosti.
      
Maximálna výška dotácie je 12.000 eur. Každú žiadosť najskôr posúdi Iuventa – Slovenský inštitút mládeže po formálnej stránke, následne ju posunie dvom nezávislým hodnotiteľom. Posudky hodnotiteľov budú podkladom pre rozhodovanie najmenej trojčlennej odbornej komisie, ktorá odporučí, respektíve neodporučí ministerke školstva, vedy, výskumu a športu SR Martine Lubyovej (SNS) poskytnúť jednotlivým žiadateľom dotáciu.
      
Termín doručenia žiadosti je do 3. februára.
Zdroj, foto: TASR 

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie