Dobrovoľné poistenie nemá vplyv na výplatu dávky v nezamestnanosti

Spravodajstvo
 Bratislava 8. januára (TASR) - Poberanie dávky v nezamestnanosti neovplyvňuje možnosť prihlásiť sa na dobrovoľné poistenie. Sociálna poisťovňa neskúma, či je osoba zaujímajúca sa o dobrovoľné poistenie evidovaná na úrade práce ako uchádzač o zamestnanie a či poberá dávku v nezamestnanosti.
      
"Počas tohto obdobia neplatí za ňu nikto poistné na žiadny druh poistenia, preto táto skutočnosť nie je v prípade záujmu žiadnou prekážkou dobrovoľného poistenia. Ak sa preň nezamestnaný občan rozhodne, obdobie dobrovoľného poistenia sa mu zaráta v budúcnosti na účely dávok - podľa toho, aký balík dobrovoľného poistenia si vyberie," uviedol hovorca poisťovne Peter Višváder.
      
Ak si vyberie komplexný balík a bude si sám platiť poistné na dobrovoľné dôchodkové, dobrovoľné nemocenské a dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti, toto obdobie sa mu zaráta tiež ako obdobie poistenia v nezamestnanosti na účely dávky v nezamestnanosti, ak by si nárok na ňu v budúcnosti znovu uplatnil.
      
V roku 2019 evidovala Sociálna poisťovňa mesačne priemerne viac ako 36.000 poberateľov dávky v nezamestnanosti.
Zdroj, foto: TASR  

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie