SP začína v januárových termínoch vyplácať seniorom zvýšené dôchodky

Spravodajstvo
Bratislava 3. januára (TASR) - Sociálna poisťovňa začína v januárových výplatných termínoch posielať dôchodcom vyššie dôchodky. Začala ich valorizovať buď o 2,9 % alebo najmenej o pevnú, garantovanú sumu zvýšenia dôchodku.
      
O zvýšenie dôchodku nemusia seniori žiadať. "SP koná sama, iniciatívne a automaticky, bez žiadosti, im dôchodok zvýši o pre nich výhodnejšiu čiastku. Buď o 2,9 % alebo o garantovanú pevnú sumu," informuje SP s tým, že dôchodcovia dostanú v januári o tomto zvýšení dôchodku aj písomné rozhodnutie.
      
Zvýšené dôchodky budú seniorom prvý raz vyplatené vo výplatnom termíne za mesiac január 2020. V súvislosti so sviatkom v pondelok 6. januára dostanú niektorí dôchodcovia svoj dôchodok v utorok 7. januára 2020. "Týka sa to tých dôchodcov, ktorí poberajú dôchodok v hotovosti prostredníctvom pošty 6. deň v kalendárnom mesiaci," priblížila SP. Ďalšiu zmenu výplatného termínu dôchodkov v hotovosti môžu dôchodcovia očakávať v mesiaci apríl 2020 v súvislosti s veľkonočnými sviatkami. Dôchodky splatné 10. apríla 2020 budú vyplatené o deň skôr 9. apríla 2020.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie