Oslobodenie od poistného do 500 eur nezávisí od počtu zamestnávateľov

Spravodajstvo
Bratislava 10. decembra (TASR) - Zamestnávatelia, ktorí vyplatia svojim zamestnancom v tomto mesiaci 14. plat, a ten nepresiahne 500 eur, poistné z neho neplatia.
 
"Ak ide o zamestnanca, ktorý má viacero právnych vzťahov (viac zamestnávateľov), každý zamestnávateľ mu môže vyplatiť 14. plat, ktorý bude do výšky 500 eur oslobodený od platenia poistného. Podmienkou je, že 14. plat vyplatený v decembri 2019 je minimálne vo výške priemerného mesačného zárobku zamestnanca a pracovnoprávny (štátnozamestnanecký) vzťah trvá u tohto zamestnávateľa k 31. októbru 2019 nepretržite najmenej 48 mesiacov," upresňuje hovorca poisťovne Peter Višváder.
      
Zo sumy vyplatenej uvedeným zamestnancom, ktorá prekročí hranicu 500 eur, sa poistné do Sociálnej poisťovne riadne platí.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie