Prelom rokov nie je dôvodom na odhlásenie dohodára

Spravodajstvo
Bratislava 9. decembra (TASR) - Zamestnávateľ, ktorý zamestnáva pracovníka s dohodou do konca kalendárneho roka (do 31. 12. 2019), je povinný odhlásiť ho z registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia do ôsmich dní od zániku dohody, čiže do 8. januára 2020. TASR o tom informovala Sociálna poisťovňa.
      
"Ak však dohoda bez prerušenia trvá ďalej, samotný koniec kalendárneho roka nie je dôvodom na odhlásenie zamestnanca-dohodára. Zamestnávateľ ho odhlási až po zániku dohody, a to rovnako do ôsmich dní," vysvetlil hovorca poisťovne Peter Višváder.
      
Sociálna poisťovňa ku koncu októbra 2019 evidovala v registri poistencov 419.917 uzavretých dohôd. Ide o podobný počet dohôd ako v októbri minulého roka, keď ich bolo 420.343.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie