Teach for Slovakia začína šiesty ročník, privítal 17 nových účastníkov

Spravodajstvo
Bratislava 22. novembra (TASR) - V šiestom ročníku projektu Teach for Slovakia (TFS), ktorý otvorili v piatok slávnostným ceremoniálom, pribudlo 17 nových účastníkov. V programe je tak spolu zapojených už 80 mladých ľudí. Na tlačovej konferencii o tom informovala Veronika Pavlíková Klindová z TFS.
      
"Snažíme sa pokryť všetky typy škôl, od západu od Záhoria až po ukrajinskú hranicu vrátane toho, že sme vo veľkých mestách, napríklad na Luníku IX v Košiciach, až po maličké dedinky, napríklad Malčice za Michalovcami," hovorí CEO projektu Stanislav Boledovič. Novinkou tohto roku je, že účastníci začali pôsobiť aj na stredných odborných školách.
      
Štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Krajňák vníma pozitívum projektu v tom, že účastníci prinášajú do škôl sviežosť a inovácie. "A čo je dôležité, po skončení dvojročného pôsobenia na školách, prichádzajú aj do štátnej správy," podotkol s tým, že viacerí pôsobia na ministerstve či na výskumnom ústave, kde môžu zužitkovať svoje skúsenosti z praxe.
      
Eva Dušeková patrí k novým účastníkom programu. Vyštudovala biochémiu a biofyziku, po štúdiách však zistila, že ju práca nenapĺňa. V rámci TFS absolvovala v role učiteľa na škole v Chminianskych Jakubovanoch zatiaľ prvý mesiac. "Je to naozaj náročné, ale vidím v tom zmysel," vraví.
      
Dva roky na škole má už za sebou Paulína Masaryková. "Človek sa naučí naozaj tešiť sa z maličkostí, lebo v tom systéme, v ktorom fungujeme, je to naozaj veľmi ťažké pre učiteľov," skonštatovala. V súčasnosti pôsobí vo Výskumnom ústave detskej psychológie a patopsychológie.
      
TFS je súčasťou medzinárodného programu fungujúceho v 50 krajinách sveta s cieľom zlepšiť kvalitu systému vzdelávania. Víziou programu je, aby raz všetky deti mali šancu v živote uspieť. Program funguje pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie