Nárok na sirotský dôchodok uzavretím manželstva nezaniká

Spravodajstvo
Bratislava 20. novembra (TASR)- Mnoho študentov si myslí, že uzavretím manželstva alebo narodením dieťaťa im zaniká nárok na sirotský dôchodok. Nárok na sirotský dôchodok má nezaopatrené dieťa, ktorému zomrel rodič alebo osvojiteľ dieťaťa. TASR o tom informovala Sociálna poisťovňa.
      
Nezaopatrené dieťa je dieťa do skončenia povinnej školskej dochádzky, po skončení povinnej školskej dochádzky, najdlhšie do dovŕšenia 26 rokov veku, ak sa sústavne pripravuje na povolanie.
      
"To znamená, že študentovi v prípade uzavretia manželstva alebo narodenia dieťaťa nárok na sirotský dôchodok a jeho výplatu nezaniká. Nárok na výplatu sirotského dôchodku zanikne v prípade prerušenia, zanechania alebo ukončenia štúdia," vysvetlil hovorca poisťovne Peter Višváder.
      
Po opätovnom nástupe na štúdium môže študent požiadať Sociálnu poisťovňu o uvoľnenie výplaty sirotského dôchodku. Nárok na sirotský dôchodok zaniká vždy dovŕšením 26. rokov veku dieťaťa.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie