Potvrdenie na účely získania 2 % daní z príjmu treba požiadať čo najskôr

Spravodajstvo
Bratislava 18. novembra (TASR) - Neziskové organizácie a občianske združenia, ktoré potrebujú získať potvrdenie na účely zapísania do zoznamu prijímateľov 2 % daní z príjmu, by o potvrdenie mali požiadať včas a nenechávať si to na poslednú chvíľu. Je tak potrebné urobiť v týchto dňoch čo najskôr, aby pobočky poisťovne zariadili plynulé vybavenie žiadostí.
      
O potvrdenie stačí požiadať príslušnú pobočku Sociálnej poisťovne v mieste pôsobenia mimovládnych organizácií neformálnym podaním, nie je na to predpísané osobitné tlačivo. V žiadosti musí byť jednoznačne uvedený názov a IČO daného občianskeho združenia či neziskovej spoločnosti a zároveň v ňom treba uviesť aj spôsob doručenia potvrdenia – buď osobne v pobočke, poštou na adresu združenia (respektíve adresu štatutára združenia), alebo prostredníctvom portálu e-Slovensko.
      
O potvrdenie možno požiadať elektronicky cez kontaktný mail príslušnej pobočky, zverejnený na webovej stránke Sociálnej poisťovne, prípadne cez všeobecnú mailovú adresu - formulár na otázky. Použiť na tento účel možno aj všeobecný formulár uverejnený na webovej stránke. Potvrdenie vystavuje pobočka Sociálnej poisťovne bezplatne.
      
"Potvrdenie pre mimovládne organizácie na zapísanie do zoznamu prijímateľov 2 % dane z príjmu nesmie byť staršie ako 30 dní. Slúži ako podklad, že dané občianske združenie či nezisková organizácia nemajú nedoplatok na poistnom na nemocenské poistenie, na poistnom na dôchodkové zabezpečenie a na poistení v nezamestnanosti. Ak nemajú pracovníkov v zamestnaneckom pomere, potrebujú od Sociálnej poisťovne získať potvrdenie o tom, že nie sú vedené v registri, a tým im ako zamestnávateľovi nevznikla odvodová povinnosť na nemocenskom a dôchodkovom poistení," informuje poisťovňa.
      
Posledný termín na zapísanie do zoznamu prijímateľov je 15. decembra.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie