Nezamestnanosť v eurozóne zostala v septembri na 11-ročnom minime

Spravodajstvo
Luxemburg 31. októbra (TASR)Nezamestnanosť v eurozóne zostala v septembri na 11-ročnom minime. Miera nezamestnanosti v eurozóne upravená o sezónne vplyvy zostala v septembri na úrovni 7,5 %, na ktorej sa nachádzala aj v auguste, uviedol európsky štatistický úrad Eurostat. To je najmenej od júla 2008. V rovnakom období pred rokom sa nachádzala na úrovni 8 %.
      
Miera nezamestnanosti v celej Európskej únii v septembri takisto stagnovala na 6,3 %, čo je najmenej od začiatku zverejňovania údaju v januári 2000. Medziročne klesla o 0,4 percentuálneho bodu.
      
Eurostat odhaduje, že v EÚ bolo v septembri bez práce 15,635 milióna mužov a žien, z toho 12,335 milióna v eurozóne. V porovnaní s augustom sa ich počet v EÚ zvýšil o 48.000 a o 33.000 v eurozóne. Medziročne padol o 889.000 respektíve 738.000.
      
Spomedzi členských štátov EÚ zaznamenalo v septembri najnižšiu mieru nezamestnanosti Česko (2,1 %), nasledované Nemeckom (3,1 %). Naopak najvyššiu mieru nezamestnanosti mali Grécko (16,9 % v júli) a Španielsko (14,2 %). Miera nezamestnanosti na Slovensku v septembri stagnovala na 5,6 %.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie