MŠVVaŠ uzavrelo výzvy zamerané na zlepšenie výsledkov a kompetencií žiakov

Spravodajstvo
Bratislava 31. októbra (TASR) - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR uzavrelo prvé hodnotiace kolo výzvy na predkladanie dopytovo-orientovaných projektov pre mimovládne neziskové organizácie pod názvom Podpora zlepšovania študijných výsledkov a kompetencií žiakov. Prvé hodnotiace kolo bolo uzavreté 15. októbra. TASR o tom informoval odbor komunikácie a protokolu MŠVVaŠ SR.
      
Rezort školstva teší pozitívny záujem zo strany mimovládneho neziskového sektora o túto výzvu. "Už v 1. hodnotiacom kole suma žiadaných finančných prostriedkov prevýšila pôvodnú alokáciu vyčlenenú na túto výzvu, ktorá je vo výške dva milióny eur. Ministerstvo má záujem o navýšenie tejto alokácie. Momentálne doručené žiadosti prechádzajú schvaľovacím procesom," uviedol rezort školstva. Uzávierka ďalšieho hodnotiaceho kola je naplánovaná na 29. novembra.
      
Výzva je zameraná na zlepšenie študijných výsledkov a kompetencií žiakov základných a stredných škôl vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Podporuje aj pedagogických a odborných zamestnancov základných a stredných škôl a doplnkovo taktiež profesijných a dobrovoľných pracovníkov s mládežou. Určená je pre všetky kraje Slovenska, s výnimkou Bratislavského samosprávneho kraja.
      
Mimovládne neziskové organizácie v tejto výzve nemajú povinnosť spolufinancovania, minimálna výška príspevku je 100.000 eur a maximálna 200.000 eur. Minimálna dĺžka realizácie aktivít projektu je 12 mesiacov a maximálna 30 mesiacov.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie