Verejné i súkromné subjekty môžu požiadať o podporu pre cezhraničné projekty

Spravodajstvo
Bratislava 7. októbra (TASR) - Samosprávy, neziskové organizácie, ale napríklad aj malí a strední podnikatelia z Bratislavského kraja sa môžu uchádzať o príspevky na verejnoprospešné slovensko–maďarské cezhraničné aktivity. Žiadosti o podporu pre projekty zamerané na spoločný rozvoj prírodného a kultúrneho dedičstva, investície do inštitucionálnej kapacity či rozvoj nových cezhraničných služieb možno predložiť Bratislavskému samosprávnemu kraju (BSK) do 16. decembra.
      
Podpora je súčasťou Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika - Maďarsko 2014 - 2020, v rámci aktuálnej výzvy sa v nej prerozdelí vyše 27 miliónov eur. Predseda BSK Juraj Droba verí, že sa do výzvy prihlási aj veľa subjektov z bratislavského regiónu. "Aj týmto o spôsobom by sme radi prispeli k efektívnemu čerpaniu externých zdrojov na našom území a podporili tak ďalší rozvoj Bratislavského kraja,“ povedal v tejto súvislosti.
      
Predložené projekty by mali mať silný cezhraničný charakter a vytvárať dlhodobé partnerstvá. Úspešné projekty budú vyhodnotené v apríli 2020.
      
Konkrétne projektové nápady možno konzultovať aj so zástupcami BSK na úrade samosprávneho kraja.
      
Program spolupráce Interreg V-A Slovenská republika - Maďarsko 2014 - 2020 vyhlásil výzvu 12. septembra. Maximálna podpora pre projekt z Európskeho fondu regionálneho rozvoja je od 200.000 do 2.000.000 eur. Novinkou je, že medzi oprávnených žiadateľov zaradili i malých a stredných podnikateľov, ktorí môžu získať príspevok až do výšky 100.000 eur.
      
Subjekty patriace do verejného sektora, samosprávy či neziskové organizácie sa podieľajú na financovaní piatimi percentami nákladov, kofinancovanie v prípade projektov malých a stredných podnikateľov je 15 percent.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie