Školy sa môžu zapojiť do testu digitálnej inteligencie

Spravodajstvo
Bratislava 7. októbra (TASR) - Až 72 % mladých ľudí nevie, ako si nastaviť silné heslo na svoje online účty a priemerne len 14 % z nich vie, ako sa chrániť pred online hrozbami počas streamovania. To, že podozrivý mail treba ihneď zmazať a neotvárať, vedela len tretina študentov. Vyplynulo to z výsledkov testovania digitálne inteligencie, ktorý vlani na jeseň realizovala ČSOB.
      
Vzhľadom na nízku úspešnosť mladých v testovaní, s cieľom edukovať a poukazovať na tieto riziká, sa banka rozhodla spustiť ďalší, v poradí tretí ročník projektu. Školy sa doň môžu zapojiť do 8. novembra 2019.  
      
Projekt má tri fázy. V prvej z nich si môžu všetci na webe projektu bez ohľadu na vek testovať svoje znalosti v oblasti digitálnej inteligencie. Dosiaľ tento test vyplnilo takmer 20.000 ľudí.
      
Následne môžu žiaci a študenti zapojiť svoje školy do projektu testovania počas týždňa digitálnej inteligencie. Vlani túto možnosť aktívne využilo 349 tried a 4382 študentov z celého Slovenska. Okrem vedomostí tak môžu získať aj vybavenie pre svoje počítačové učebne do svojich základných a stredných škôl.
      
Ako informovala TASR hovorkyňa banky Anna Jamborová, od 15. októbra do 8. novembra pribudnú na stránke www.digitalnainteligencia.sk pre školy bezplatné študijné materiály, ktoré pripravia vyučujúcich a študentov na vedomostný test. Následne, v týždni od 11. do 16. novembra 2019, banka sprístupní online platformu, cez ktorú môžu študenti absolvovať test z oblasti internetovej bezpečnosti. Počet študentov, ktorí sa zapoja do testu, je ľubovoľný.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie