Sociálna poisťovňa bude na bezplatných seminároch radiť zamestnávateľom

Spravodajstvo
Bratislava 7. októbra (TASR) - Sociálna poisťovňa (SP) opäť pripravuje sériu bezplatných poradenských seminárov pre zamestnávateľov, ktoré budú v októbri a v novembri 2019. Podľa SP sa zamestnávatelia na stretnutiach dozvedia o najčastejších chybách, ktorých sa dopúšťajú pri platení poistného a oznamovaní údajov, ale aj to, ako im predchádzať a vyhnúť sa problémom v budúcnosti.
      
"Poisťovňa len v septembri 2019 musela upozorniť 8362 zamestnávateľov na neodovzdané mesačné výkazy za júl. Ďalším problémom je chybovosť v odovzdaných mesačných výkazoch poistného. Za prvý polrok 2019 ich bolo 129.459, čo je výrazne viac ako v porovnateľnom období predošlého roka, keď ich zamestnanci Sociálnej poisťovne museli opraviť 93.498. Tieto chyby spôsobujú poisťovni výraznú administratívnu záťaž pri ich dodatočnom odstraňovaní a stávajú sa problémom pre zamestnávateľov alebo aj ich zamestnancov do budúcnosti," zdôraznil hovorca poisťovne Peter Višváder.
      
Semináre budú preto zamerané na vysvetlenie najčastejších chýb v komunikácii so SP a ako im predchádzať – najmä pri registrovaní zamestnancov a dohodárov, pri práci s mesačnými výkazmi a platení poistného alebo pri práci s evidenčnými listami dôchodkového poistenia. Zamestnávatelia si na stretnutiach budú môcť prediskutovať aj nadchádzajúce zmeny v sociálnom poistení, ale aj ďalšie otázky, ktoré považujú za dôležité.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie