MŠVVaŠ podporuje vzdelávanie informatiky na školách pomocou projektu

Spravodajstvo
Bratislava 5. októbra (TASR) - Národného projektu IT Akadémia - vzdelávanie pre 21. storočie sa za tri roky zúčastnilo 40.012 študentov. Projekt realizuje Centrum vedecko-technických informácií SR, chce tak podporiť vzdelávanie informatiky na školách. TASR o tom informovalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a šport (MŠVVaŠ) SR.
      
Do akadémie sa doteraz zapojilo 38.062 žiakov zo základných a stredných škôl a 1950 vysokoškolákov. "Cieľom projektu je vytvorenie modelu vzdelávania mladých ľudí pre aktuálne a perspektívne potreby trhu práce so zameraním na informatiku a informačné a komunikačné technológie," uviedol rezort.
      
Národný projekt prináša základným a stredným školám bádateľsky orientované vzdelávanie informatiky, matematiky a prírodovedných predmetov. "Vďaka nemu sa realizujú nové akreditované kurzy kontinuálneho vzdelávania, nové aktivity neformálneho vzdelávania pre učiteľov ako popularizačné prednášky či exkurzie v IT firmách," vysvetľuje ministerstvo školstva.
      
Dôležité je vytváranie väzieb a partnerstiev medzi základnými, strednými a vysokými školami a IT firmami. Veľkým prínosom je podľa rezortu zmena postojov žiakov k štúdiu informatických odborov. Pomocou programu chcú zvýšiť aj záujem dievčat v tejto oblasti. "Pre učiteľov je to získanie didaktických kompetencií v súlade s najnovšími trendmi vyučovania prírodných a technických vied, matematiky a informatiky. Spolupráca učiteľov s IT firmami a vysokými školami vytvára dlhodobé podnetné prostredie pre ich ďalší odborný rast," povedalo MŠVVaŠ.
      
Projekt bol Ministerstvom práce, sociálnych veci a rodiny SR v operačnom programe Ľudské zdroje vybraný ako úspešný príklad dobrej praxe. Potrvá do októbra 2020.
      
Zlepšovania digitálnych kompetencií detí a žiakov má zabezpečiť Program informatizácie školstva s výhľadom do roku 2030. Jedným z opatrení by mala byť podpora inklúzie prostredníctvom digitálnych informačno-komunikačných technológií. Na programe spolupracuje MŠVVaŠ s odbornou verejnosťou.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie