Prezidentka odobrila zákon, ktorým sa rušia koncesionárske poplatky pre seniorov

Spravodajstvo
Bratislava 4. októbra (TASR) – Koncesionárske poplatky pre seniorov a poberateľov dávok v hmotnej núdzi sa zrušia. Novelu zákona z dielne SNS o úhrade za služby verejnosti poskytované Rozhlasom a televíziou Slovenska (RTVS) podpísala prezidentka SR Zuzana Čaputová.
      
Národniari túto zmenu odôvodnili tým, že tieto osoby sú v mnohých prípadoch ohrozené rizikom chudoby. Preto sa domnievajú, že platenie koncesionárskych poplatkov aj v polovičnej sadzbe od týchto osôb vzhľadom na možné negatívne sociálne dôsledky je nevhodné.
      
Novela zákona upravuje aj časový rozsah vysielania reklamy vo vysielaní televíznych programových služieb vysielateľa na základe zákona. Cieľom je umožniť vysielateľovi na základe zákona aspoň čiastočne vlastnou činnosťou kompenzovať výpadok príjmov z úhrad za služby verejnosti poskytované RTVS. Ten vznikne oslobodením od povinnosti platiť koncesionárske poplatky pre všetky fyzické osoby, ktoré v súčasnosti platia úhradu za služby verejnosti poskytované RTVS v polovičnej sadzbe.
      
Navrhovaná právna úprava zachováva v súčasnosti stanovený celkový časový rozsah vysielania reklamy vo všetkých televíznych programových službách vysielateľa zo zákona, avšak mu umožňuje pružnejšie prerozdelenie medzi jednotlivé televízne programové služby.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie