Stredné školy môžu s pomocou eurofondov zlepšiť svoje prepojenie s praxou

Spravodajstvo
Bratislava 4. septembra (TASR) - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR vyhlásilo v rámci prioritnej osi Vzdelávanie operačného programu Ľudské zdroje výzvu na predkladanie projektov určenú pre stredné školy na podporu vzdelávania a prepojenia vzdelávania s praxou. Prostredníctvom výzvy chce rezort školstva podporiť projekty, ktoré zvýšia kvalitu vzdelávania v oblasti odborného vzdelávania a prípravy v prepojení na praktické vzdelávanie. TASR o tom informoval odbor komunikácie a protokolu MŠVVŠ SR.
      
Na výzvu je zo zdrojov EÚ vyčlenená suma 30 miliónov eur. Určená je pre všetky stredné školy, okrem gymnázií a študijného odboru športové gymnázium stredných športových škôl, a samosprávne kraje, teda pre zriaďovateľov škôl.
      
Termíny uzávierok jednotlivých hodnotiacich kôl sú stanovené na 28. októbra a 15. januára 2020, ďalšie termíny budú zverejnené podľa aktuálneho stavu. "Pre uchádzačov je naplánovaný aj informačný seminár k výzve, ktorý sa uskutoční 9. septembra," uviedol rezort školstva.
      
V rámci prioritnej osi Vzdelávanie operačného programu Ľudské zdroje sú okrem toho aktuálne otvorené dve dopytovo - orientované výzvy na podporu vysokoškolského vzdelávania a jedna výzva zameraná na zlepšenie výsledkov žiakov. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR tu vystupuje ako sprostredkovateľský orgán.
      
Pre oblasť vysokého školstva sú aktuálne vyhlásené dve výzvy Vysoká škola pre prax a Skvalitnenie prípravy budúcich pedagogických a odborných zamestnancov. Cieľom oboch výziev je podpora lepšieho prepojenia vysokoškolského vzdelávania s potrebami praxe.
      
Osobitne pre neziskové organizácie poskytujúce všeobecne prospešné služby, občianske združenia, nadácie či účelové zariadenia cirkvi je určená výzva Podpora zlepšovania študijných výsledkov a kompetencií žiakov.
      
Informácie o všetkých vyhlásených výzvach na predkladanie projektov v rámci Operačného programu Ľudské zdroje v gescii rezortu školstva, vrátane termínov uzávierok jednotlivých hodnotiacich kôl výziev a informačných seminárov sú zverejnené na internetovej stránke rezortu školstva.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie