Miestna akčná skupina Žiar vyhlásila výzvu na podporu mikro a malých podnikov

Spravodajstvo
Chrenovec-Brusno 16. augusta (TASR) – Miestna akčná skupina (MAS) Žiar vyhlásila výzvu na podporu podnikania a inovácií mikro a malých podnikov v jej záujmovom území na hornej Nitre. Financie z Integrovaného regionálneho operačného programu môžu podniky žiadať na obstaranie majetku pre účely tvorby pracovných miest či podporu miestnych produkčno-spotrebiteľských reťazcov. TASR o tom informovala projektová manažérka MAS Žiar Erika Jonasová. 
      
Špecifickým cieľom výzvy je zvýšenie zamestnanosti na miestnej úrovni podporou podnikania a inovácií. Záujemcovia môžu nenávratný finančný príspevok žiadať na obstaranie hmotného majetku pre účely tvorby pracovných miest, nutné stavebnotechnické úpravy budov spojené s umiestnením obstaranej technológie, prípadne s poskytovaním nových služieb, ako i na podporu marketingových aktivít, podporu miestnych produkčno-spotrebiteľských reťazcov, sieťovanie na úrovni miestnej ekonomiky a výmenu skúseností.
      
Indikatívna výška finančných prostriedkov alokovaných na výzvu predstavuje 372.348,60 eura. Príspevok na financovanie projektov v rámci tejto výzvy poskytne MAS maximálne vo výške 55 %, výška spolufinancovania žiadateľa je teda minimálne 45 %. Minimálna výška príspevku predstavuje 5000 eur, maximálna je vo výške 42.000 eur. 
      
Oprávnenými žiadateľmi výzvy sú fyzické alebo právnické osoby zapísané v obchodnom registri a živnostníci, ktorí pôsobia v záujmovom území MAS Žiar, s výnimkou subjektov prvopoľnohospodárskej výroby. Investície sa tiež nemôžu týkať oblasti lesníctva, rybolovu a akvakultúry, vidieckeho cestovného ruchu a potravinárstva. 
      
MAS Žiar uzatvorí výzvu, keď vyčerpá alokované prostriedky. Bližšie informácie nájdu žiadatelia na internetovej stránke miestnej akčnej skupiny.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie