Protimonopolný úrad schválil koncentráciu zamestnaneckých agentúr, budú jednotkou na trhu

Spravodajstvo
Bratislava 15. augusta (TASR) – Protimonopolný úrad (PMÚ) SR schválil koncentráciu viacerých agentúr, ktoré ponúkajú sprostredkovanie práce za úhradu a dočasné zamestnanie. Spoločnosť Manuvia, a. s., bude spolu s Elni Capital LTD a podnikateľmi Marekom Kuchtom a Danielom Bercelom kontrolovať firmy Eurotrade-SR, a. s., Edymax Flexibility, s. r. o., Edymax Europe, s. r. o., a Edymax Personal Management SE, čím sa spoločne stanú jednotkou na slovenskom trhu dočasného zamestnávania. Informoval o tom PMÚ na svojej internetovej stránke.
      
"Koncentrácia nevzbudzuje súťažné obavy, pričom úrad zobral do úvahy najmä spôsob výberu poskytovateľov služieb agentúr dočasného zamestnávania (ADZ) zo strany užívateľských zamestnávateľov, zohľadnil trhovú štruktúru – existenciu viacerých relevantných konkurentov pri poskytovaní služieb ADZ, z ktorých niektorí patria do nadnárodne pôsobiacich skupín," zdôvodnil PMÚ svoje rozhodnutie. Úrad zobral do úvahy aj to, že na trhu podľa neho takmer neexistuje exkluzivita v obchodných vzťahoch a že bariéry vstupu na trh sú nízke.
      
"Po vyhodnotení všetkých podkladov a informácií získaných v predmetnom správnom konaní úrad neidentifikoval, že by predmetná koncentrácia značne narušila účinnú hospodársku súťaž na relevantnom trhu, najmä v dôsledku vytvorenia alebo posilnenia dominantného postavenia," uviedol PMÚ v rozhodnutí, ktoré nadobudlo právoplatnosť 8. augusta.
      
Spoločnosť Manuvia vykázala v roku 2017 tržby necelých 4,5 milióna eur, Eurotrade – SR zaznamenala v roku 2018 tržby 21,8 milióna eur, Edymax Flexibility mal v roku 2018 tržby takmer 1,9 milióna eur a Edymax Europe ukončil minulý rok s tržbami 13,3 milióna eur.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie