Rekreačné poukazy môžu počas prázdnin poslúžiť aj deťom

Spravodajstvo
Rekreačné "poukazy" alebo rekreačné príspevky vstúpili do platnosti 1. januára 2019 a za nami je takmer prvý polrok ich platnosti. O ich používaní časť zamestnancov stále netuší, nepoznajú presné podmienky a parametre, ktoré je potrebné splniť. Netušia, že treba o príspevok oficiálne požiadať.

Rekreačný príspevok alebo "poukaz" slúži nielen samotným zamestnancom, ale aj ich rodinným príslušníkom, a teda aj deťom. V prípade, že sa rodičia rozhodnú využiť rekreačný príspevok na pokrytie nákladov detského tábora, treba myslieť na to, že v tomto prípade platia iné pravidlá. Môže ísť o organizované viacdenné aktivity a podujatia na zotavenie počas školských prázdnin na našom území pre dieťa zamestnanca navštevujúceho základnú školu alebo niektorý z prvých štyroch ročníkov gymnázia s osemročným vzdelávacím programom. Za dieťa zamestnanca sa považuje aj dieťa zverené zamestnancovi do náhradnej starostlivosti na základe rozhodnutia súdu alebo dieťa zverené zamestnancovi do starostlivosti pred rozhodnutím súdu o osvojení alebo iné dieťa žijúce so zamestnancom v spoločnej domácnosti. To znamená, že príspevok sa týka aj denných táborov pre deti, podmienkou nie je ubytovanie na dve noci.

,,Aj v tomto prípade musí ísť o ubytovacie zariadenia, respektíve akceptačné miesta, ktoré sa nachádzajú na našom území, rodič musí odpracovať minimálne dva roky v spoločnosti, kde je viac ako 49 zamestnancov, pričom výška príspevku od zamestnávateľa bude na úrovní 55 percent z ceny pobytu, maximálne však do výšky 275 eur z ceny pobytu," informuje Anna Lašová z Up Slovensko, riaditeľka pre komunikáciu a konformitu. Samozrejme, o príspevok môže požiadať aj zamestnanec vo firme, kde je zamestnaných menej ako 50 ľudí, zamestnávateľ mu však môže, ale aj nemusí vyhovieť.
Zdroj: veg (Hospodárske noviny)  Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie tohto článku je bez predchádzajúceho písomného súhlasu Hospodárskych novín porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie