Viac ako 200 eur mesačne zarobí na brigáde vyše 2000 študentov

Spravodajstvo
Bratislava 1. augusta (TASR) - Študenti postupne menia spôsob práce a odmeny na brigáde. Oproti minulému roku si počas tohto leta na dohodu zarobí viac ako 200 eur mesačne vyše 2000 študentov - dohodárov. Vyplýva to zo štatistík Sociálnej poisťovne (SP).
      
Celkový počet dohôd študentov - brigádnikov sa v júni tohto roka oproti rovnakému mesiacu vlani mierne znížil, konkrétne o viac ako 3000. "Zaujímavé však je to, že stále viac študentov brigáduje na také dohody, pri ktorých si buď neuplatnili odvodovú výnimku, alebo prekročili hranicu príjmu 200 eur, a teda z príjmov z brigádnickej činnosti odvádzali aj poistné na dôchodkové poistenie," uviedla SP. Oproti minuloročnému júnu zarába vyše 2000 študentov - dohodárov viac ako 200 eur mesačne.
      
Kým ku koncu júna minulého roka Sociálna poisťovňa evidovala celkom 71.960 dohôd o brigádnickej práci študentov bez dôchodkového poistenia a ďalších 36.038 dohôd s dôchodkovým poistením, k 30. júnu tohto roka brigádovalo 66.404 študentov na dohody bez dôchodkového poistenia a 38.071 bolo dohôd s dôchodkovým poistením.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie