Slovenské automobilky získali servisno-montážne centrum

Spravodajstvo
Bratislava 19. júla (TASR) - Spoločnosť SEW-Eurodrive SK, ktorá pomohla uviesť do chodu všetky štyri automobilky pôsobiace v SR, sprevádzkovala v Bernolákove servisno-montážne centrum za 4 milióny eur. Súčasťou je špeciálna aplikačná miestnosť na simuláciu a testovanie jednotlivých zákazníckych riešení pred ich nasadením. Spolupráca s automobilkami pritom tvorí len pätinu obratu tejto spoločnosti.
      
"Hlavným impulzom, ktorý viedol k tomuto projektu, bol rast slovenského trhu a stúpajúce potreby našich zákazníkov. Chceme, aby slovenské firmy mohli ešte účinnejšie čerpať z našich inovatívnych produktov a riešení pre pohonnú techniku. Vďaka väčšiemu priestoru v Bernolákove môžeme uspokojovať požiadavky našich klientov širším portfóliom služieb ako dosiaľ," povedal Patrik Purchart, riaditeľ spoločnosti.
      
Nové sídlo vrátane servisno-montážneho centra postavili 'na zelenej lúke'. Vybudovanie vrátane všetkých prípravných úkonov trvalo necelé tri roky, z toho samotná stavba osem mesiacov. Poloha prináša vyváženú vzdialenosť od Bratislavy, Trnavy, Nitry a Žiliny ako adries automobiliek.
      
Výhľadový plán je, že v novom sídle bude pracovať 25 zamestnancov, už terajších 20 má k dispozícii aj relax zónu, grill terasu či workout room. Investičné náklady boli 4 milióny eur. Infraštruktúra je pre dohľadné časové obdobie plne postačujúca a schopná komplexne plniť zadania.
      
SEW-Eurodrive SK je pobočkou spoločnosti Süddeutsche-Elektromotoren-Werke, ktorá vznikla už v roku 1931 v Bruchsale v Bádensku-Württembersku a dosiaľ tam má centrálu. Na Slovensko vstúpila spoločnosť v roku 2003 a medzičasom sa etablovala prakticky vo všetkých odvetviach priemyslu. Dodáva stroje, zariadenia, technológie a riešenia v oblasti mechaniky a elektroniky pohonnej technológie firmám z automobilového, ťažobného, potravinárskeho či chemického priemyslu, ale aj cementárňam, letiskám, štadiónom.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie