Automobilová junior akadémia má vo štvrtom ročníku rekordný počet detí

Spravodajstvo
Trnava 11. júla (TASR) – Štvrtok je predposledným dňom konania tohtoročnej Automobilovej junior akadémie (AJA) v Trnave. Na štvrtom ročníku sa zúčastňuje rekordných 44 detí vo veku od 12 do 16 rokov zo základných škôl z Trnavy a okolia. Program celého týždňa AJA sa odvíja od zámeru zatraktívniť štúdium na technicky zameraných školách ešte v čase, keď sa deti rozhodujú o svojom profesijnom zameraní a priblížiť automobilový priemysel deťom v praktickej a zároveň hravej forme.
      
Projekt koordinuje Zväz automobilového priemyslu (ZAP) SR, v Trnave sa koná vďaka partnerstvu trnavskej automobilky Groupe PSA Slovakia s Materiálovo-technologickou fakultou (MTF) Slovenskej technickej univerzity. Na záver dostanú všetci jeho účastníci na slávnostnej promócii diplomy. "Dva dni strávili deti vo výrobnom centre trnavskej automobilky, kde navštívili každú výrobnú prevádzku v čase produkcie. Počas týždňa navštevovali aj vybraných dodávateľov automobilového priemyslu," informoval hovorca automobilky Peter Švec. Ďalšiu časť programu strávili na MTF.
      
Vo štvrtok tam majú v pláne interaktívne hry a vedecko-technické aktivity, v piatok (12. 7.) ich čaká tímová práca na projektoch a preteky Moto Racing. Na slávnostnom ukončení AJA sa počíta aj s rodičmi školákov.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie