Akčný plán digitálnej transformácie sa týka hospodárstva aj vzdelávania

Spravodajstvo
Bratislava 3. júla (TASR) – Opatrenia Akčného plánu digitálnej transformácie Slovenska na roky 2019 - 2022 pokrývajú oblasti hospodárstva, spoločnosti a vzdelávania, verejnej správy, rozvoja územia a výskumu. Vláda schválila v stredu akčný plán z dielne Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu(ÚPVI). Plán vychádza a nadväzuje na Stratégiu digitálnej transformácie Slovenska 2030.
      
Strategickými cieľmi sú podpora digitálnej transformácie škôl a vzdelávania na skvalitnenie a zlepšenie predpokladov zamestnanosti a získanie digitálnych zručností a kompetencií potrebných pre digitálnu éru a vytvorenie základov pre moderné údajové a digitálne hospodárstvo, ďalej je to zlepšenie schopnosti verejnej správy inovovať a využívať údaje a podpora rozvoja umelej inteligencie.
      
Plán obsahuje opatrenia, ktoré je možné začať realizovať od 3. štvrťroka 2019 do konca roku 2022. Ich financovanie je naviazané na programové obdobie 2014 – 2020. „Úspešné naplnenie opatrení akčného plánu vyžaduje širokú politickú podporu nad hranicu mandátu súčasnej vlády,“ uvádza sa v materiáli s tým, že odpočet implementácie akčného plánu bude predložený vláde vždy k 30. septembru roka 2020, 2021 a 2022. 
      
Na základe plnenia tohto akčného plánu, rovnako aj na základe globálneho smerovania a priorít EÚ budú vypracované budúce akčné plány. Za monitorovanie plnenia opatrení a nastavovanie ďalších na nasledujúce obdobia je zodpovedná sekcia digitálnej agendy ÚPVII. 
      
Sekcia nastaví v spolupráci s príslušnými rezortmi a prípadne aj odbornou verejnosťou merateľné ukazovatele pre stanovené ciele a spôsob zberu údajov pre ich vyhodnocovanie v pravidelných intervaloch. Bude tak systematicky monitorovať postup návrhu a implementácie opatrení akčného plánu. Na základe výsledkov monitorovania bude možné aktualizovať plán implementácie akčného plánu. 
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie