Spoločnosť Gestamp otvorila v Nitre nový závod, zamestná v ňom 200 ľudí

Spravodajstvo

Nitra 27. júna (TASR) - Spoločnosť Gestamp otvorila vo štvrtok v nitrianskom priemyselnom parku nový závod, v ktorom našlo prácu takmer 200 zamestnancov. Celková investícia dosiahla sumu 130 miliónov eur. V závode sa budú vyrábať diely a časti karosérií pre slovenský závod automobilky Jaguar Land Rover.

Produkcia závodu Gestamp Nitra je zameraná na model Discovery, vyrábať sa v ňom budú aj diely pre model New Defender, ktorého začiatok výroby je plánovaný ešte v tomto roku. Závod vyrába niekoľko vonkajších vizuálnych dielov a štrukturálnych častí karosérie predovšetkým z hliníka.

Komponenty, ktoré sa vyrábajú v Nitre, majú pomáhať znižovať hmotnosť automobilov a zvyšovať ich bezpečnosť. „Využijeme celé svoje know-how v oblasti technológií a materiálov, aby sme tieto ciele dosiahli. V tomto prípade poskytneme hliníkové riešenia práve spoločnosti Jaguar Land Roveru,“ uviedol výkonný predseda predstavenstva spoločnosti Gestamp Francisco J. Riberas.

Firma Gestamp už má na Slovensku závod vo Veľkom Mederi, kde prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Edscha vyrába mechanizmy. Spoločnosť pôsobí v 22 krajinách so 110 výrobnými závodmi, dvoma závodmi v štádiu výstavby a s 13 výskumnými a vývojovými centrami. Celosvetovo zamestnáva vyše 43.000 ľudí. V roku 2018 mala spoločnosť Gestamp obrat 8,548 miliardy eur.Zdroj, foto, video: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie