Spoločnosť SEW-Eurodrive SK sprevádzkovala servisno-montážne centrum

Spravodajstvo
Bratislava 19. júna (TASR) - Spoločnosť SEW-Eurodrive SK sprevádzkovala v Bernolákove servisno-montážne centrum za 4 milióny eur. Slovenská pobočka nemeckej firmy s globálnym záberom hľadala vhodnú lokalitu aj s prihliadnutím na svoju pozíciu dodávateľa pre automobilky v SR.
      
Podľa Patrika Purcharta, riaditeľ spoločnosti, hlavným impulzom, ktorý viedol k tomuto projektu, bol rast slovenského trhu a stúpajúce potreby zákazníkov. Nové sídlo vrátane servisno-montážneho centra bolo postavené na zelenej lúke.
     
Nové zázemie SEW-Eurodrive SK sa nachádza na pozemku s plochou 13.500 štvorcových metrov (m2), pričom administratívna časť má 700 m2 a samotná servisno-montážna hala viac ako 1200 m2. Súčasťou centra je špeciálna aplikačná miestnosť na simuláciu a testovanie jednotlivých zákazníckych riešení pred ich nasadením. Výhľadový plán je, že v novom sídle bude pracovať 25 zamestnancov.
     
Spoločnosť pomohla uviesť do chodu všetky štyri veľké automobilky pôsobiace na Slovensku. Navyše, kontinuálne sa stará aj o ich udržanie v prevádzke, zabezpečuje zvyšovanie produktivity či úsporu energií. Spolupráca s automobilkami pritom tvorí len pätinu obratu.
      
SEW-Eurodrive SK je pobočkou spoločnosti Süddeutsche-Elektromotoren-Werke, ktorá vznikla už v roku 1931 v Bruchsale v Bádensku-Württembersku a dosiaľ tam má centrálu.
      
Na Slovensko vstúpila spoločnosť v roku 2003. Dodáva stroje, zariadenia, technológie a riešenia v oblasti mechaniky a elektroniky pohonnej technológie firmám z automobilového, ťažobného, potravinárskeho či chemického priemyslu, ale aj cementárňam, letiskám či štadiónom.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie