Spoločnosť ZF Slovakia otvorí vo štvrtok v meste svoju novú prevádzku

Spravodajstvo

Detva 5. júna (TASR) - Spoločnosť ZF Slovakia otvorí vo štvrtok 6. júna v Detve svoju novú výrobnú prevádzku. Firma, ktorá sa zameriava na výrobu podvozkových komponentov, bude podnikať v prenajatých priestoroch vznikajúceho priemyselného parku Punch Campus, kde je investorom spoločnosť Punch Precision. TASR o tom informovali zástupcovia spoločnosti.

Spoločnosť ZF je jedným z troch najväčších dodávateľov pre automobilový priemysel na svete. Je globálnym technologickým lídrom v technológii pohonov a podvozkov, ako aj pasívnej a aktívnej bezpečnosti. Na Slovensku pôsobí od roku 1993 a disponuje piatimi výrobnými prevádzkami. Okrem Detvy sú ešte v Trnave, Leviciach, Šahách a Komárne. V súčasnosti zamestnáva v krajine viac ako 3000 ľudí.

ZF Slovakia aktívne spolupracuje so strednými školami v rámci duálneho vzdelávania. V Detve má rovnaký plán do budúcnosti. V tamojšej prevádzke je momentálne zamestnaných približne 50 ľudí. Cieľom je do konca roka zamestnať do 70 ľudí a následne v prvom štádiu závodu by tam malo pracovať zhruba 200 zamestnancov.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie