Stredné školy vypisujú druhé kolo prijímacích pohovorov

Spravodajstvo

Bratislava 4. júna (TASR) - Najneskôr do štvrtka 6. júna musia riaditelia stredných škôl rozhodnúť o vypísaní prípadného druhého kola prijímacích skúšok pre školský rok 2019/2020 na nenaplnený počet miest pre žiakov, ktorých možno prijať do tried prvého ročníka. Samotné prijímacie skúšky sa potom uskutočnia v utorok 18. júna. TASR o tom informoval odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Stredné školy zvyčajne zverejňujú rozhodnutie o vypísaní druhého kola prijímacích skúšok spolu s ďalšími organizačnými informáciami na svojich internetových stránkach. V tomto prípade si každá škola určuje termín podávania prihlášok sama.

V minulom roku nahlásili stredné školy pre druhé kolo prijímacieho konania viac ako 9800 voľných miest v bežnom a vyše sto v osemročnom štúdiu. Podrobné informácie o ponuke stredných škôl je možné nájsť na stránke Školských výpočtových stredísk - www.svs.edu.sk/prehlady.aspx.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie