Ministerstva školstva podporí projekty regionálnej a multikultúrnej výchovy

Školy a vzdelávanie
Bratislava 26. mája (TASR) - Už len do 28. mája majú zriaďovatelia základných a stredných škôl s vyučovacím jazykom národnostnej menšiny a s vyučovaním jazyka národnostnej menšiny možnosť podávať žiadosti o finančný príspevok na rozvojové projekty zamerané na podporu regionálnej a multikultúrnej výchovy žiakov. TASR o tom informoval odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktorý na tento účel vyčlenil sumu 28.000 eur.

Prioritnou oblasťou podpory sú aktivity prispievajúce k vzájomnému spoznávaniu, multikultúrnemu dialógu, odbúravaniu predsudkov voči iným a podpore regionálneho vzdelávania. Maximálna výška finančného príspevku je v tomto roku stanovená na 2000 eur. Spoluúčasť žiadateľa je vo výške minimálne piatich percent z požadovanej sumy.

Podrobné informácie o výzve spolu s potrebnými formulármi nájdu žiadatelia na stránke ministerstva školstva.

Vlani rozdelil rezort školstva na tento účel 15.250 eur. So svojimi projektmi uspelo desať žiadateľov, ktorí získali finančné prostriedky vo výške od 300 do 2000 eur.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie