Najlepšou JA Firmou roka 2019 je študentský tím z gymnázia z Dubnice nad Váhom

Spravodajstvo

Bratislava 22. mája (TASR) – Najlepšou JA Firmou roka 2019 sa stal študentský tím z gymnázia na Školskej ulici v Dubnici nad Váhom. Titul získal tím za vymyslenie lyžiarskej pomôcky na lepšie držanie a nosenie lyží. Víťaz bude Slovensko reprezentovať na medzinárodnej súťaži Company of the Year Competiton 2019 vo francúzskom Lille.

"Medzinárodné finále je v lete a čaká nás ešte veľa práce. Jednoznačne musíme zlepšiť materiály, ktoré sme použili pri výrobe produktu, marketing a finančné plánovanie na dlhodobé obdobie. Keďže vyrábame produkt pre zimný šport, ešte máme čas na menšie úpravy a pripraviť produkt, ale aj tím pre reálny trh," uviedol gymnazista Samuel Šlosár.

Druhé miesto obsadila JA Firma z Gymnázia na Poštovej ulici v Košiciach, ktorá vyvinula ekologické obaly na zošity, knihy a učebnice zo 100-percentného ľanu. Tretie miesto patrí študentom Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej (SPŠE) na Hálovej ulici v Bratislave za ergonomickú bezdrôtovú myš so solárnym pohonom.

Na top finále sa zúčastnilo tento rok sedem najlepších JA Firiem z celého Slovenska. Hodnotila ich odborná porota, ktorá počas celého dňa prostredníctvom individuálnych rozhovorov v angličtine zisťovala podrobnosti o ich fungovaní, rozpočte a postavení produktov na reálnom trhu.

Najlepšie JA Firmy od Košíc až po Bratislavu vzišli z JA Veľtrhu podnikateľských talentov. Ten sa konal 9. apríla v Bratislave za účasti takmer 80 tímov z celého Slovenska. Finále je vyvrcholením veľtrhu a študenti okrem prezentácie svojich firiem a nápadov prešli mentorovacou fázou, ktorá bola zameraná na rozvíjanie manažérskych, prezentačných a digitálnych zručností.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie