MŠVVaŠ rozdelí prevádzkovateľom detských dopravných ihrísk 180.000 eur

Spravodajstvo

Bratislava 21. mája (TASR) - Do 29. mája majú prevádzkovatelia detských dopravných ihrísk možnosť podávať svoje žiadosti o dotáciu na podporu praktického výcviku žiakov. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v tomto roku vyčlenilo na tento účel zo svojho rozpočtu sumu 180.000 eur, čo oproti minulému roku predstavuje nárast o 30.000 eur. TASR o tom informoval Štefan Podolinský z odboru komunikácie a protokolu rezortu školstva.

Úspešní žiadatelia môžu získať dotáciu od 2000 do 20.000 eur. Spoluúčasť žiadateľa sa vyžaduje na úrovni minimálne piatich percent z poskytnutej dotácie na realizáciu aktivity.

"Na zabezpečenie didaktickej techniky možno použiť najviac 20 percent z poskytnutej dotácie. Na nákup nových bicyklov, odrážadiel, kolobežiek a podobne je možné použiť maximálne 30 percent z poskytnutej dotácie," uviedol rezort školstva. Výdavky na dopravu žiakov na detské dopravné ihriská môžu tvoriť maximálne 30 percent z poskytnutej dotácie. Na pohonné látky môžu použiť desať percent z poskytnutej dotácie iba pojazdné detské dopravné ihriská.

Všetky potrebné informácie o výzve, ako aj formuláre k žiadosti sú zverejnené na webovej stránke ministerstva školstva.

"V minulom roku bola suma 150.000 eur rozdelená medzi 35 úspešných žiadateľov, ktorí splnili podmienky výzvy," uzavrel rezort školstva.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie