Moja Família priblížila svet rodinných financií už 70.000 deťom

Školy a vzdelávanie
Bratislava 15. júla (TASR) – Vyše 20.000 detí a 194 škôl sa zapojilo do druhého ročníka vzdelávacieho projektu Moja Família. Žiaci sa mohli vďaka nemu hravou formou dozvedieť zaujímavé informácie zo sveta rodinných financií a vyskúšať si aj starostlivosť o virtuálnu štvorčlennú rodinu. V mene spoločnosti OVB Allfinanz Slovensko, ktorá projekt organizuje, o tom TASR informoval Lukáš Pardubský.

Hoci je podľa neho projekt určený primárne pre základné školy, zapojili sa aj stredné školy, záujmové krúžky a detské domovy. "Moja Família má aj súťažnú časť, ktorá prebieha každoročne po polročných prázdninách v rámci interaktívnej hry. V tomto školskom roku so svojimi rovesníkmi súťažilo 8257 žiakov z vyše stovky škôl," povedal. Celkovo sa za dva roky existencie projektu na slovenských školách, sa do neho zapojilo viac ako 70.000 žiakov.

Padrubský uviedol, že Moju Famíliu väčšinou pedagógovia jednotlivých škôl zakomponujú do vyučovania príbuzných predmetov, ako je napríklad matematika, informatika alebo občianska náuka. So vzdelávaním im pomáhajú lektori z radov spolupracovníkov OVB, uplynulý školský rok ich bolo 93.

Do tretieho ročníka Mojej Famílie sa podľa prieskumu OVB chce zapojiť aj drvivá väčšina pedagógov, ktorá už má s projektom skúsenosti. Podľa Padrubského si pochvaľujú najmä fakt, že účasť v ňom vedie žiakov k správnemu hospodáreniu s financiami a deti vďaka nemu dokážu zreálniť aj svoje požiadavky na rodičov. "Bolo milé sledovať, ako sa žiaci museli vyrovnať aj s neočakávanými výdavkami v rodine. Napríklad, ako sa rozčuľovali, keď otec virtuálnej domácnosti dostal pokutu za prekročenie rýchlosti," prezradil v anonymnom dotazníku jeden zo zúčastnených pedagógov.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie