Projekt To dáš! pomáha znevýhodneným mladým uplatniť sa na trhu práce

Hľadám prácu
Bratislava 16. mája (TASR) - Projekt "To dáš!", ktorý pomáha znevýhodneným mladým ľuďom uplatniť sa na trhu práce, predstavili vo štvrtok v Bratislave. Zameriava sa najmä na deti z centier pre deti a rodiny (bývalé detské domovy), tiež na osamelých rodičov žijúcich s deťmi v krízových centrách a domovoch na polceste. Za projekt o tom informovala Lenka Iľanovská.
      
Prostredníctvom vzdelávacích aktivít, interaktívnych tréningov a motivačných workshopov sa tento projekt snaží uľahčiť štart mladých ľudí do samostatného života. "Množstvo znevýhodnení a životných 'faulov' môže tieto skupiny priviesť do veľkého rizika závislostí, násilia, straty elementárnych istôt," uviedla sociologička a riaditeľka Inštitútu pre výskum práce a rodiny Silvia Porubänová. Podľa jej vyjadrenia prvým a zásadným krokom preto musí byť pomoc a podpora pri uplatnení sa na trhu práce.
      
Prax ukazuje, že po rokoch strávených v ústavnej starostlivosti je, paradoxne, najväčším problémom týchto ľudí nepripravenosť na samostatný život. Radoslav Dráb z Úsmevu ako dar pre východné Slovensko a Zakarpatskú Ukrajinu uviedol, že práve táto kategória ľudí sa stáva ľahkou obeťou úžerníkov alebo sprostredkovateľov pochybnej a otrockej práce v zahraničí. Podľa zdrojov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny vyrastá v súčasnosti mimo vlastnej rodiny viac ako 14.000 detí. Viac ako 40 percent z nich je umiestnených v centrách pre deti a rodiny, domovoch sociálnych služieb, reedukačných zariadeniach a v krízových strediskách.
      
Program To dáš! na Slovensku odštartoval na jeseň minulého roka a doteraz ho absolvovalo viac ako 400 mladých ľudí.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie