Stredoškoláci sa môžu stať na UK na jeden deň vysokoškolákmi

Školy a vzdelávanie
Bratislava 16. mája (TASR) - Počas dvoch maturitných týždňov môžu mladší stredoškoláci zažiť na Univerzite Komenského (UK) v Bratislave prednáškový deň. Odborníci z rôznych oblastí im priblížia vedecké témy už po štvrtý raz na podujatí Zaži deň v koži vysokoškoláka. Mladí ľudia z Bratislavy a širšieho okolia si v hlavnej budove UK na Šafárikovom námestí 20. a 28. mája vyskúšajú, ako vyzerá štúdium na vysokej škole. TASR o tom informovala hovorkyňa UK Lenka Miller.

"Aj v tomto roku myslíme na stredoškoláčky a stredoškolákov, ktorí majú rozhodovanie o svojom budúcom smerovaní ešte len v pláne. Som rád, že naši odborníci ponúkli také zaujímavé témy v čase, keď ich starší spolužiaci maturujú. Verím, že každého návštevníka zaujme aspoň jedna z tém natoľko, aby ich inšpirovala k výberu ich budúceho štúdia a ideálne aj povolania," povedal rektor UK Marek Števček. V pondelok 20. mája sa návštevníci dozvedia napríklad to, prečo Gréci túžili po blaženosti, čo by sa konšpirátori mohli naučiť od vedcov a naopak, prečo môžu byť lieky aj škodlivé. Pozornosť sa bude venovať aj Facebooku, kozmickému odpadu, mimozemšťanom či dobrým učiteľom a ľuďom.

Aká je súčasná generácia Z: generáciou stratenou či generáciou budúcnosti? Aj to bude na programe v utorok 28. mája. Prečo sa stal osobný automobil pre nás taký dôležitý, ako sa meria úspech, či prečo „ty podnikavec“ nie je nadávka, ale kompliment – sú ďalšie z 12 tém, ktoré chcú vedci a vedkyne z UK priblížiť študentom stredných škôl.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie