Akčný plán podporil v okrese Trebišov vznik 2712 nových pracovných miest

Spravodajstvo

Trebišov 15. mája (TASR) – V rámci akčného rozvojového plánu pre okres Trebišov došlo od augusta 2016 k vytvoreniu 2712 nových pracovných miest a zníženiu evidovanej nezamestnanosti na úroveň 12,73 %. Podarilo sa tak prekonať zámery akčného plánu pre tento okres naplánované do konca roku 2020. Po stredajšom výjazdovom rokovaní vlády v Trebišove o tom informoval vicepremiér pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD).

Miera evidovanej nezamestnanosti ku koncu augusta 2016 bola v okrese 17,06 %, cieľová miera nezamestnanosti do roku 2020 bola podľa akčného plánu 13,99 %. "K dnešnému dňu, viac ako rok a pol pred ukončením akčného plánu, bol tento cieľ splnený," konštatoval Raši.

Akčný plán rozvoja okresu Trebišov mal za cieľ do roku 2020 vytvoriť 1540 nových pracovných miest. "Aj tento parameter sa podarilo naplniť a je perspektíva, že do okresu prídu noví investori," povedal. V okrese sa podľa neho darí využívať prostriedky z eurofondov, za uplynulý rok sa rozbehlo aj čerpanie regionálneho príspevku, ktorý je do roku 2020 v sume 5,8 milióna eur.

Takmer 60 % podporených nových pracovných miest vzniklo podľa štátneho tajomníka ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Branislava Ondruša (Smer-SD) v súkromných podnikoch a zhruba 40 % v samosprávach. Týkalo sa to hlavne odvetvia služieb, stavebníctva, priemyslu i zdravotnej starostlivosti.

Primátor Trebišova Marek Čižmár (nez.) potvrdil väčší záujem najmä stredných a malých podnikateľov o investovanie v oblasti a rozširovanie portfólia výroby. Za potešiteľný označil výrazný pokles miery evidovanej nezamestnanosti. "My sa už nachádzame momentálne v situácii, keď nedisponujeme veľkým množstvom kvalifikovanej pracovnej sily, ale čo je podstatné, dokážeme etablovať na pracovnom trhu postupne, samozrejme, aj v spolupráci s odborným školstvom, dlhodobo nezamestnaných," povedal.Zdroj, foto, video: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie