Rezort školstva pracuje na Národnej stratégii zručností pre SR

Spravodajstvo

Bratislava 6. mája (TASR) – Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR intenzívne pracuje na Národnej stratégii zručností pre SR, na jej príprave sa podieľajú odborníci z OECD. TASR to potvrdil odbor komunikácie a protokolu rezortu školstva.

"V apríli tohto roku sa uskutočnila druhá misia OECD na Slovensku. Počas nej sa zrealizoval workshop s kľúčovými aktérmi z oblasti vzdelávania a zručností, ktorého cieľom bolo identifikovať kľúčové opatrenia v oblasti zlepšovania zručností," priblížilo ministerstvo školstva. Súčasne sa zrealizovali štyri fokusové skupiny k jednotlivým prioritám projektu.

Odborníci z OECD prídu na Slovensko opäť v júni. "Cieľom bude v spolupráci so slovenskými odborníkmi overiť navrhnuté opatrenia. Autormi stratégie budú experti z OECD," poznamenal rezort školstva. Odborníci z OECD boli na Slovensku prvýkrát už koncom januára.

OECD definovala štyri kľúčové oblasti, ktorým sa bude dokument venovať. Ide o posilnenie zručností mladých ľudí, zvýšenie miery dospelých participujúcich na procese učenia sa. Okrem toho sa materiál bude zaoberať aj znížením nerovností medzi nadobudnutými zručnosťami vo formálnom vzdelávaní a zručnosťami žiadanými na pracovnom trhu. Riešiť bude aj oblasť posilnenia využívania nadobudnutých zručností na pracovnom trhu.

Predpokladaný termín zverejnenia stratégie je prvá polovica roka 2020.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie