Vystavovatelia ponúknu na veľtrhu práce v Nitre 25.000 pracovných miest

Spravodajstvo
Nitra 14. apríla (TASR) – Približne 25.000 voľných pracovných miest ponúknu záujemcom o prácu vystavovatelia na Veľtrhu práce - Job Expo v Nitre. Najväčší veľtrh pracovných príležitostí na Slovensku sa uskutoční na nitrianskom výstavisku 16. a 17. apríla. Organizuje ho Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny. Súčasťou deviateho ročníka veľtrhu práce je 21. medzinárodná burza práce European Job Days 2019, informovala o tom Mária Hrehová z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny.

Na výstavisku v Nitre sa stretne 227 vystavovateľov, 169 slovenských a 58 zahraničných zamestnávateľov. Ponúknu približne 25.000 voľných pracovných miest, 7940 od prítomných slovenských zamestnávateľov, viac ako 15.000 voľných pracovných miest na pracovných portáloch a 2252 zahraničných pracovných miest. K nim sa pridajú vzdelávacie agentúry a poradenské organizácie, ktoré ponúknu širokú paletu služieb. Chýbať nebude poradenstvo pre zdravotne postihnutých, pracovno-právne poradenstvo, kariérové poradenstvo, testovanie tzv. mäkkých zručností, jazykových, počítačových zručností až po hodnotenie osobnosti.

Veľtrh práce Job Expo 2019 je určený nielen nezamestnaným, ktorí si hľadajú prácu, ale aj pre generáciu vstupujúcu na trh práce v budúcnosti alebo chystajúcu sa na prípravu na povolanie. Okrem ponuky pracovných miest je súčasťou podujatia aj približne 146 sprievodných podujatí, workshopov a prezentácií zabezpečených partnermi a vystavovateľmi podujatia, z toho 37 v oblasti zamestnávania a života v krajinách Európskej únie (EÚ)/Európskeho hospodárskeho spoločenstva (EHS).

Ide o prednášky pre žiakov základných a stredných škôl, ale aj pre ostatných návštevníkov a uchádzačov o zamestnanie v oblasti voľby povolania, hľadania zamestnania, správnej prezentácie pri pracovnom pohovore, ako správne napísať žiadosť, životopis, ako uspieť na pracovnom pohovore, ale aj prednášky zamerané na zmeny legislatívy v roku 2019, nelegálnu prácu, podporu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím, pracovné a životné podmienky v krajinách EÚ/EHS, ako získať skúseností v zahraničí, ako začať podnikať.

Počas podujatia budú návštevníkom v stánku ústredia práce poskytované odborné poradenské služby a informácie v oblasti realizovaných projektov a programov aktívnej politiky trhu práce, ako sú vzdelávanie, rekvalifikácie, absolventská prax, národné a regionálne projekty. Záujemcovia získajú prehľad o podmienkach zapojenia sa do jednotlivých aktivít na úradoch, v oblasti sprostredkovania zamestnania, ako aj v oblasti správneho konania.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie