Problém s nedostatkom IT odborníkov má pomôcť riešiť projekt Inkubátor

Spravodajstvo
Bratislava 14. apríla (TASR) - Na Slovensku chýba 10.000 špecialistov v oblasti informačných a komunikačných technológií. Vyplýva to zo štatistík IT Asociácie Slovenska. V roku 2020 ich môže chýbať až 25.000. Nových odborníkov by mohol priniesť projekt tzv. Inkubátora.

"Prostredníctvom tohto projektu dávame šancu ľuďom, ktorí nemajú profesionálne skúsenosti v konkrétnej oblasti IT," ozrejmil Martin Klír zo spoločnosti Aliter Technologies. Prvoradé je podľa neho to, že ich problematika zaujíma a chceli by týmto smerom rozvíjať svoje schopnosti.

Podotkol, že problémy s chýbajúcimi zamestnancami v oblasti IT súvisia podľa viacerých odborníkov aj so vzdelávacím systémom, ktorý dokáže pokryť len časť dopytu. "My dáme šancu účastníkovi projektu vyskúšať si rôzne roly a snažíme sa pritom identifikovať pozíciu, ktorá účastníkovi najviac vyhovuje," skonštatoval.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie