Na Stavebnej fakulte STU v Bratislave otvorili akustické laboratórium

Školy a vzdelávanie
Bratislava 12. apríla (TASR) – V priestoroch Stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave otvorili v piatok akustické laboratórium. Slúžiť bude najmä študentom a pedagógom katedry architektúry. TASR o tom informovala Valéria Kocianová z oddelenia projektov a vonkajších vzťahov Stavebnej fakulty STU v Bratislave.

"Zvuk je neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Pôsobí na naše emócie a náladu. Málokto z nás si uvedomuje dôležitosť zvuku a zvukosféry, ktorá nás obklopuje," priblížila Kocianová. Ako uviedla odborníčka na akustiku Monika Rychtáriková, ktorá pôsobí aj na STU, architekt môže vhodným návrhom zlepšiť napríklad zrozumiteľnosť reči v triedach, akustické podmienky v reštaurácii alebo nákupnom centre, ako aj prispôsobiť interiér budovy tak, aby sa v nej nevidiaci mohli lepšie orientovať. Akustika teda nie je iba o koncertných sálach a divadlách.

Akustické laboratórium na katedre architektúry sa bude zaoberať výskumom v priestorovej akustike, stavebnej akustike, ale aj psychoakustike a posúdením zvukovej kvality. Laboratórium bude môcť slúžiť i ako poloprofesionálne nahrávacie štúdio.

Zdroj, foto, video: TASR 

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie