V okrese Bardejov vzniklo 723 nových pracovných miest

Spravodajstvo
Bardejov 10. apríla (TASR) – V rámci Akčného plánu (AP) rozvoja okresu Bardejov bolo doteraz vytvorených 723 nových pracovných miest. Je to viac ako polovica z plánovaného počtu (1370), ktorý by mal byť reálny do roku 2022. Po stredajšom výjazdovom rokovaní vlády v Bardejove to uviedol podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD). Podľa neho je to rekordne veľa.

„Od zaradenia okresu Bardejov medzi najmenej rozvinuté okresy a od schválenia AP klesla nezamestnanosť v okrese z necelých 12,3 percenta zhruba na 10,6 percenta,“ vyčíslil s tým, že počas piatich rokov jeho plnenia je ambíciou dosiahnuť úroveň 8,78 percenta. Z celkovej odhadovanej finančnej investície v rokoch 2018 až 2022 vo výške približne 168 miliónov eur sa predpokladá krytie z verejných zdrojov a z programov spolufinancovaných z európskych štrukturálnych a investičných fondov. „Z európskych fondov je zmluvne zabezpečených a sa čerpá 15 miliónov eur,“ spomenul Raši.

Regionálny príspevok predstavuje 3.765.000 eur, z toho na vlaňajší a tohtoročný rozpočet je určených vyše 1,5 milióna eur. Schválených žiadostí oň je spolu zatiaľ osem vo výške 861.525 eur a poskytnutých z toho bolo 322.408 eur. Vyplýva to z dokumentu, ktorý vláda na svojom rokovaní zobrala na vedomie. Podľa Rašiho to hodnotia veľmi pozitívne aj v porovnaní s inými okresmi a dynamika čerpania AP je tu, ako ďalej uviedol, veľmi výrazná.

Zdroj, foto, video: TASR 

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie