Praxou v U. S. Steel Košice získali zamestnanie desiatky študentov

Spravodajstvo
Košice 8. apríla (TASR) - Rady zamestnancov spoločnosti U. S. Steel Košice sa v najbližších týždňoch rozšíria o desiatky mladých ľudí. V piatok (5. 4.) podpísalo s oceliarňami riadne pracovné zmluvy 11 vysokoškolákov a zmluvy o budúcich pracovných zmluvách 32 maturantov.

Medzi maturantmi ide o 28 žiakov Strednej odbornej školy (SOŠ) Košice-Šaca a štyroch žiakov SOŠ železničná, z vysokoškolákov sú to hlavne študenti Fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie Technickej univerzity (FMMR TUKE) v Košiciach. TASR o tom v pondelok informoval hovorca U. S. Steel Košice Ján Bača.

Podpis pracovných zmlúv je vyústením spolupráce medzi fabrikou a s partnerskými strednými odbornými školami a univerzitou. Končiacich stredoškolákov v odboroch hutník operátor, mechanik strojov a zariadení, programátor obrábacích a zváracích strojov a zariadení a mechanik elektrotechnik si firma vybrala, pretože splnili predbežné podmienky na ponuku zmluvy o budúcej pracovnej zmluve - dosiahli priemer známok do 2,5 a do pracovného pomeru ich odporučil inštruktor odbornej praxe z oceliarní. Na riadne prijatie do pracovného pomeru budú ešte musieť úspešne absolvovať maturitné skúšky. V prípade vysokoškolákov ide o splnenie troch podmienok, a to odporúčanie mentora z firemného programu celoročná prax, úspešné ukončenie vysokoškolského štúdia a absolvovanie vstupnej lekárskej prehliadky.

Riaditeľa SOŠ Košice–Šaca Petra Smolnického teší, že až jedna tretina tohtoročných končiacich študentov si takto nachádza prácu. Prorektor TUKE Ervin Lumnitzer konštatoval, že vzájomná spolupráca je pre univerzitu prínosná aj z hľadiska potreby rozširovania praxí pre študentov, počas ktorých môžu už počas štúdia nadobúdať praktické skúsenosti z práce v priemysle.

"V súčasnosti pracujeme na príprave stratégie, ktorá by mala premostiť našu spoločnosť do budúcnosti na nadchádzajúcich dvadsať rokov. A jednou z jej súčastí je aj naša snaha zlepšovať znalosti a zručnosti našich zamestnancov, posúvať talentovú krivku nahor. Určite budete rovnako ako ďalší mladí ľudia prichádzať v budúcnosti s novými myšlienkami, ktoré budú inšpiratívne," prihovoril sa budúcim hutníkom prezident U. S. Steel James E. Bruno.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie