Počet zamestnancov v potravinárstve SR vlani stúpol o 2,8 % na 32.070

Spravodajstvo
Bratislava 28. februára (TASR) - V slovenskom potravinárskom priemysle pracovalo vlani 32.070 zamestnancov. Oproti roku 2017 sa stav zvýšil o 2,8 %. Uviedol to pre TASR Matej Korpáš zo Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK).

Najvýraznejšie zvýšenie priemerného počtu zamestnancov sa podľa neho v roku 2018 zaznamenalo v odbore výroby hotových krmív, kde sa počet medziročne zvýšil o 113 zamestnancov (43 %).

Zvýšenie priemerného počtu zamestnancov sa vlani evidovalo vo väčšine odvetví, výraznejšie v odvetví spracovania a konzervovania ovocia a zeleniny (9,3 %), v odvetví výroby kakaa, čokolády a cukroviniek (8,9 %) a v odvetví výroby a konzervovania hydiny (8,9 %).

Korpáš dodal, že najvýraznejšie zníženie počtu zamestnancov v minulom roku nastalo v odvetví stáčania prírodných minerálnych vôd a výroby nealkoholických nápojov, a to medziročne o 66 zamestnancov (7 %), a v odvetví výroby trvanlivých pekárskych výrobkov so znížením počtu zamestnancov oproti roku 2017 o 139 (6 %).
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie