Zamestnávatelia vedú pohovory približne s 25 Slovákmi v Británii

Spravodajstvo
Bratislava 14. februára (TASR) – Približne s 25 záujemcami, Slovákmi žijúcimi v Británii, vedú zamestnávatelia pohovory o návrate do SR a o pracovných podmienkach. Uviedol to vo štvrtok vicepremiér SR pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD) po výročnom rokovaní Digitálnej koalície – Národnej koalície pre digitálne zručnosti a povolania SR.

Pilotné podujatie Work in Slovakia – Good Idea! sa uskutočnilo v januári v Londýne, prihlásených bolo vyše 100 záujemcov. Sedem firiem hľadalo najmä odborníkov z IT oblasti a sektora zdieľaných služieb.

"Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, IT Asociácia Slovenska a všetci hodnotíme tento počet veľmi pozitívne," skonštatoval vicepremiér. Ďalší záujemcovia sa hlásia, dodal. Podľa viceprezidenta IT Asociácie Slovenska Mária Lelovského sú firmy pripravené investovať do ich zaškolenia na konkrétne miesto.

Aj na príklade podujatia v Londýne bude rezort diplomacie pokračovať v sprostredkovaní kontaktov medzi zamestnávateľmi v SR a Slovákmi v zahraničí. "S IT firmami plánujeme rovnakú misiu do Írska a pripravujeme aj druhú cestu do Londýna, v tomto prípade pre zástupcov medicínskeho sektora. S ukrajinskými univerzitami pokračujeme v príprave ďalších bilaterálnych študijných programov," avizoval minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD) počas rokovania Digitálnej koalície a pripomenul predsedníctvo SR v OECD a tému digitálnych zručností.

Súčasťou Digitálnej koalície je aj rezort zahraničných vecí. "Aktívnou ekonomickou diplomaciou chceme podporovať firmy pri riešení situácie s nedostatkom pracovníkov a pri odstraňovaní prekážok príchodu IT špecialistov na Slovensko," povedal minister Lajčák s tým, že potrebujú impulz od podnikateľskej sféry.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie